fbpx Skip to main content

W Centrum Kultury Miejskiej DYSTRYKT kochamy miasto, jego atmosferę i kulturę. Miasto to miejsce, w którym różni ludzie spotykają się, aby wspólnie tworzyć, marzyć i rozwijać swoje pasje. Cykl spotkań „polityka w mieście” to okazja, aby porozmawiać z politykami o tym, co ważne dla miasta – o wartościach, praktycznych rozwiązaniach i podmiotowym charakterze zaangażowania każdego z nas w tworzenie polis.

Godz. 18:00

CKM Dystrykt

ul. Zduny 8

 

Dariusz Kurzawa

Wicemarszałek Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego (PSL)

Paweł Bokiej

Radny Rady Miasta Bydgoszczy (PIS)

Michał Grzybowski

Członek Rady Krajowej, Przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego (.Nowoczesna)

Michał Stasiński

Parlamentarzysta, Poseł na Sejm (PO)

Ireneusz Nitkiewicz

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszcz (SLD)

Paweł Skutecki

Parlamentarzysta, Poseł na Sejm (Kukiz 15)

W okresie od 14 marca do 25 kwietnia, odbyły się w Centrum Miejskim Dystrykt spotkania z cyklu „Polityka w mieście”. W trakcie spotkań mogliśmy przysłuchiwać się rozmowie prowadzącego z zaproszonym konkretnego dnia politykiem.
Naszymi gośćmi byli panowie: Dariusz Kurzawa, Paweł Bokiej, Michał Grzybowski, Michał Stasiński, Ireneusz Nitkiewicz, Paweł Skutecki.
Nasze spotkania nie miały na celu tego, żeby, jak to zwykle bywa, pytać polityków o to, dlaczego wszystko drożeje, czy jak żyć? Chcieliśmy poznać naszych gości jako osoby. Chcieliśmy dowiedzieć się jak patrzą na otaczającą ich rzeczywistość i jakimi wartościami się kierują. Poznaliśmy też ich upodobania muzyczne, filmowe, czy też literackie. Jak się okazało, każdy z nich jest zupełnie inną osobą. Pozwala to właśnie na dyskusję, ponieważ brak zastanowienia, brak wątpliwości i różnic, powoduje brak postępu.
Po wakacjach będziemy kontynuować spotkania z cyklu „Polityka w mieście”. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i do zobaczenia!